دپارتمان ارتعاشات شرکت دیده پرداز صبا، به صورت یک شرکت مستقل و با نام «بهین پایش صبا» ثبت گردید.

این دپارتمان از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۴۰۲ در قالب یکی از گروه‌های تخصصی شرکت دیده پرداز صبا فعالیت می‌نمود و پروژه‌های متعددی را در صنایع مختلف از جمله صنعت فولاد و پتروشیمی در زمینه‌های آنالیز ارتعاشات، پایش سلامت و طراحی و ساخت انواع تجهیزات ارتعاش سنجی به انجام رسانده بود.

با توجه به موفقیت‌های این دپارتمان و همچنین گسترش روزافزون فعالیت‌های آن، تشکیل یک شرکت تخصصی و مستقل درحوزه ارتعاشات ضروری به نظر می‌رسید.

بر این اساس، در آبان ۱۴۰۲، شرکت بهین پایش صبا با سرمایه گذاری مشترک شرکت دیده پرداز صبا و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر مجتمع فولاد مبارکه تاسیس شد.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت از تاریخ ۹ تا ۱۲مهرماه ۱۴۰۱ با حضور شرکت دیده پرداز صبا برگزار می‌گردد.

آنالیز مودال بادگیرهای سنتی شهر یزد با روش تحریک محیطی و با همکاری مرکز تحقیقات بین‌المللی بادگیر انجام شد.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با حضور شرکت دیده پرداز صبا از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ آذرماه ۱۴۰۰ در محل دانمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

شرکت دیده پرداز صبا در این نمایشگاه در سالن 40 غرفه شماره ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان محترم خواهد بود. در این نمایشگاه، از دستگاه آنالایزر ارتعاشی (جهت آنالیز مودال عملیاتی (OMA)، آنالیز تغییر شکل عملیاتی (ODS) و  … ) به عنوان یکی از محصولات جدید این شرکت رونمایی خواهد شد.

 

لازم به ذکر است نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از سال 1392 تا کنون به طور سالیانه برگزار شده است و فقط در سال گذشته به دلیل محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا، به صورت مجازی برپا شذ.

«لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی» و «یارانه برای مراکز علمی و پژوهشی دولتی» از ویژگی‌های بارز این نمایشگاه می‌باشد.

ثبت نام کارگاه آموزشی «تحلیل ODS و OMA (آنالیز مودال عملیاتی) با استفاده از نرم افزار MEscope» در کنفرانس ISAV2021 آغاز گردید.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور شرکت دیده پرداز صبا برگزار می‌گردد.

 

شرکت دیده پرداز صبا در سالن ۸ و ۹ غرفه شماره ۵ پذیرای بازدیدکنندگان محترم خواهد بود. همچنین دو محصول جدید این شرکت در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

 

لازم به ذکر است بنا به اعلام ستاد برگزاری، این نمایشگاه ویژه متخصصین بوده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

دستگاه آنالایزر ارتعاشی ۸ کاناله با نام DPS-DAQ توسط شرکت دیده پرداز صبا طراحی و ساخته شد.

این آنالایزر قابلیت اندازه‌گیری ۸ کانال ورودی به همراه ۲ ورودی تاکو را به صورت هم‌زمان (Synchronous) دارد. هر کانال می‌تواند به شتاب‌سنج‌های سه جهته (شتاب‌سنج شبکه یا شتاب‌سنج مینیاتوری) متصل شود و در مجموع ۲۴ کانال را به صورت هم‌زمان اندازه‌گیری کند. قابلیت داده‌برداری پیوسته به صورت نامحدود، رزولوشن FFT نامحدود، ابعاد و جرم کم، کارکردن بدون صدا به دلیل عدم وجود فن و قابلیت اضافه کردن باتری، از جمله مزایای این دستگاه است.

انجام انواع تحلیل‌های ارتعاشی از جمله آنالیز مودال عملیاتی (OMA)، آنالیز تغییر شکل عملیاتی (ODS)، بالانس مکانیکی، پایش وضعیت و عیب‌یابی ارتعاشی از کاربردهای این آنالایزر به حساب می‌آید.

اطلاعات بیشتر در مورد این آنالایزر را از اینجا بخوانید.

 

سری جدید شتاب‌سنج‌های USB شرکت دیده پرداز صبا طراحی و تولید شد.

این شتاب سنج که در چند سال گذشته به دلیل عدم نیاز به کارت‌های داده‌برداری برای دریافت سیگنال شتاب و همچنین هزینه مناسب، مورد استقبال متخصصین و کارشناسان قرار گرفته بود، یکی از معدود شتاب‌سنج‌های موجود در جهان با خروجی USB است.

با توجه به نیاز کاربران به محدوده‌های شتاب بالا و نویزهای پایین، شرکت دیده پرداز صبا از سال گذشته ارتقای این سنسورها را در دستور کار خود قرار داد و موفق به ساخت شتاب‌سنج‌های USB جدید شد.

شتاب سنج USB با جرم و ابعاد کوچک (کمتر از 8 گرم)، امکان اندازه‌گیری شتاب را در سه جهت و در پهنای باند 1kHz فراهم می‌کند و به دلیل اتصال مستقیم به پورت USB کامپیوتر، بهترین گزینه برای کاربردهای آزمایشگاهی است.

این نوع شتاب‌سنج در چهار مدل 345، 375، 355 و 357 قابل سفارش است. تفاوت این مدل‌ها در دامنه‌ی شتاب قابل اندازه‌گیری از 2g± تا 200g± می‌باشد که بیشترین دامنه مربوط به مدل DPS375 و کمترین دامنه مربوط به DPS355 است. دو مدل DPS355 و DPS357 دارای کمترین نویز در این سری هستند که به ترتیب برابر با 1mg و 4mg می‌باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این نوع شتاب‌سنج را از اینجا بخوانید.

وب سایت جدید دپارتمان ارتعاشات و آکوستیک شرکت دیده پرداز صبا رونمایی شد.

با توجه به ضرورت اطلاع رسانی اثربخش به همکاران و مشتریان در حوزه های مختلف، باز طراحی و پیاده سازی وب سایت جدید دپارتمان ارتعاشات شرکت از سال گذشته آغاز شده بود. این وب سایت با طراحی رابط کاربری جذاب و متنوع برای انتقال سریع مطالب به مخاطبان پیاده سازی شده است.

دسترسی آسان به صفحات از طریق تلفن همراه، اتصال به شبکه‌های اجتماعی، امنیت بالا و سرعت بارگزاری مناسب و پیش‌بینی بستر لازم برای توسعه‌های آینده، از جمله مسائل فنی و تخصصی رعایت شده در طراحی این سایت می باشد.

آگاهی از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت، مشخصات فنی محصولات شامل دیتاشیت و راهنمای کاربری، و همچنین استفاده از فرم تماس با ما برای ارسال پیام، انتقادات و پیشنهادات به مجموعه بخشی از امکانات سایت جدید شرکت دیده پرداز صبا می‌باشد.

بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار خواهد شد.

شرکت دیده پرداز صبا نیز که مشابه سال‌های گذشته، در این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت، در سالن میلاد (31B) غرفه شماره 45 میزبان بازدیدکنندگان محترم خواهد بود.

لازم به ذکر است نمایشگاه بین المللی صنعت تهران یکی از وسیع ترین و گسترده ترین رویدادهای صنعتی و بازرگانی ایران می باشد که با هدف ارائه قابلیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های مختلف، فعالیت خود را از سال‌ها قبل شروع کرده است.